Turn on more accessible mode
Skip to main content
Turn off more accessible mode
Avon Sports
>
Avon Soccer League Association
Sign In
|
Avon Soccer League Association
P.O. Box 462 Avon, Ohio 44011-0462
Click here to send us an e-mail.
Click here to send us an e-mail regarding registration.
This Site
This List
Camps
Team Roster
Travel Soccer
Avon Soccer League Association
>
Avon Rec and AASL Travel Fall Schedule
Avon Rec and AASL Travel Fall Schedule
Quick Launch
View All Site Content
Documents
Program Information
Shared Documents
ASLA By-Laws
Intro to Travel Soccer
Rules of the Game
Travel By-Laws
Field Layouts
Schedules
Lists
Frequently Asked Questions
Calendar
Contacts
Sites
ASLA Board Meetings
Camps
Tournaments
Coaching
Travel
People and Groups
Modify settings and columns
Avon Rec and AASL Travel Fall Schedule
Actions
View:
All Items
League
Game #
Gender
Bracket
Home
Away
Day
Date
Time
Location
Coach
Count = 961
TCFC TRAINING
GIRLS
U10G (2010)
MONDAY
8/12/2019
5:30-6:45PM
SWZ 11
CUIKSA
TCFC TRAINING
GIRLS
U09G (2011)
MONDAY
8/12/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
JAMES
TCFC TRAINING
GIRLS
U12G (2008)
MONDAY
8/12/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
CUIKSA/JAMES
TCFC TRAINING
BOYS
U15B (2005)
TUESDAY
8/13/2019
7:00-8:15PM
BUCKEYE WOODS
TCFC SOUTH STAFF
TCFC TRAINING
GIRLS
YDAG (2012/2013)
TUESDAY
8/13/2019
5:30-6:15PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
YDAB (2012/2013)
TUESDAY
8/13/2019
6:15-7:00PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
U09B (2011)
TUESDAY
8/13/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U10B (2010)
TUESDAY
8/13/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U13B (2007)
TUESDAY
8/13/2019
5:30-6:45PM
SWZ 13
KUTNER
TCFC TRAINING
BOYS
U14B (2006)
TUESDAY
8/13/2019
5:30-6:45PM
SWZ 13
C DORE/TOTH
TCFC TRAINING
GIRLS
U13G (2007)
TUESDAY
8/13/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
KUTNER/STONE
TCFC TRAINING
GIRLS
U11G (2009)
TUESDAY
8/13/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
C DORE/TOTH
TCFC TRAINING
GIRLS
U10G (2010)
WEDNESDAY
8/14/2019
5:30-6:45PM
SWZ 11
JAMES
TCFC TRAINING
GIRLS
U09G (2011)
WEDNESDAY
8/14/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
CUIKSA
TCFC TRAINING
BOYS
U11B (2009)
WEDNESDAY
8/14/2019
5:30-6:45PM
SWZ 3
NETTEY/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
U12B (2008)
WEDNESDAY
8/14/2019
6:45-8:00PM
SWZ 3
NETTEY/LAGANIA
TCFC TRAINING
GIRLS
U12G (2008)
WEDNESDAY
8/14/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
CUIKSA/JAMES
TCFC TRAINING
GIRLS
U13G (2007)
THURSDAY
8/15/2019
5:30-6:45PM
LNSPW
KUTNER/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
U13B (2007)
THURSDAY
8/15/2019
6:45-8:00PM
LNSPW
KUTNER/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
YDAB (2012/2013)
THURSDAY
8/15/2019
5:30-6:15PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
GIRLS
YDAG (2012/2013)
THURSDAY
8/15/2019
6:15-7:00PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
U10B (2010)
THURSDAY
8/15/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U09B (2011)
THURSDAY
8/15/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U14B (2006)
THURSDAY
8/15/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
BOYS
U15B (2005)
THURSDAY
8/15/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
GIRLS
U11G (2009)
THURSDAY
8/15/2019
5:30-6:45PM
SWZ 3
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
BOYS
U11B (2009)
THURSDAY
8/15/2019
5:30-6:45PM
SWZ 4
T DORE
TCFC TRAINING
BOYS
U12B (2008)
THURSDAY
8/15/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
T DORE
Friendly
Girls
10U 2010
TCFC G11 Black
ISC 2010 BLUE
SUNDAY
8/18/2019
04:00 PM
Pinnacle Sports
Entrance
Friendly
Girls
9U 2011
TCFC G11 White
ISC 2011 RED
SUNDAY
8/18/2019
04:00 PM
Pinnacle Sports
Subway
Friendly
Girls
11U 2009
TCFC G09 Black
ISC 2009 RED
SUNDAY
8/18/2019
05:00 PM
Pinnacle Sports
Entrance
Friendly
Girls
10U 2010
TCFC G10 Black
ISC 2010 RED
SUNDAY
8/18/2019
05:00 PM
Pinnacle Sports
Subway
Friendly
Girls
11U 2009
TCFC G09 White
ISC 2009 BLUE
SUNDAY
8/18/2019
06:00 PM
Pinnacle Sports
Subway
Friendly
Girls
10U 2010
TCFC G10 White
ISC 2010 BLUE
SUNDAY
8/18/2019
06:00 PM
Pinnacle Sports
Entrance
Friendly
Girls
12U 2008
TCFC G08 Black
ISC 2008 RED
SUNDAY
8/18/2019
07:00 PM
Pinnacle Sports
Subway
Friendly
Girls
12U 2008
TCFC G08 White
ISC 2008 BLUE
SUNDAY
8/18/2019
07:00 PM
Pinnacle Sports
Entrance
TRAVEL
7903
BOYS
2010(U10) 1
AVON:2010(U10) 1
EASTLAKE
SUNDAY
8/18/2019
1:00-2:00PM
SWZ 10
TRAVEL
12203
GIRLS
2011(U09) 4 West
AVON:2011(U09) 4 West
ROCKY RIVER
SUNDAY
8/18/2019
2:30-3:30PM
SWZ 10
TRAVEL
12001
BOYS
2005(U15) U13-15 9v9
AVON:2005(U15) U13-15 9v9
AVON MV
SUNDAY
8/18/2019
1:00-2:00PM
SWZ 13
TRAVEL
303
GIRLS
2005(U15) 4 West
AVON:2005(U15) 4 West
SANDUSKY
SUNDAY
8/18/2019
2:30-3:30PM
SWZ 13
TRAVEL
2203
GIRLS
2008(U12) 5 West
AVON:2008(U12) 5 West
STRONGSVILLE
SUNDAY
8/18/2019
1:00-2:00PM
SWZ 3
TRAVEL
7305
BOYS
2009(U11) 4W
AVON:2009(U11) 4W
BAY VILLAGE PB
SUNDAY
8/18/2019
2:30-3:30PM
SWZ 3
TRAVEL
2901
GIRLS
2009(U11) 5 West
AVON:2009(U11) 5 West
BAY VILLAGE DB
SUNDAY
8/18/2019
4:00-5:00PM
SWZ 3
TRAVEL
6604
BOYS
2008(U12) 4W
AVON:2008(U12) 4W
WESTLAKE
SUNDAY
8/18/2019
1:00-2:00PM
SWZ 4
TRAVEL
10301
BOYS
2011(U09) 3 W
AVON:2011(U09) 3 W
BAY VILLAGE DN
SUNDAY
8/18/2019
1:00-2:00PM
SWZ 9
TRAVEL
4601
GIRLS
2011(U09) 3 West
AVON:2011(U09) 3 West
HIGHLAND
SUNDAY
8/18/2019
2:30-3:30PM
SWZ 9
TRAVEL
10303
BOYS
2011(U09) 3 W
AVON:2011(U09) 3 W
OLMSTED FALLS
SUNDAY
8/18/2019
4:00-5:00PM
SWZ 9
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U12 FERANCY
MONDAY
8/19/2019
5:30-6:45PM
SWZ 10
FERANCY
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U09 FERANCY
MONDAY
8/19/2019
6:45-8:00PM
SWZ 10
FERANCY
ASLA TEAM TRAINING
COED
U12 WHITE
MONDAY
8/19/2019
6:45-8:00PM
SWZ 11
WHITE
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U10 WADAS
MONDAY
8/19/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12
WADAS
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U15 ENGLEHART
MONDAY
8/19/2019
5:30-6:45PM
SWZ 3
ENGLEHART
TCFC TRAINING
GIRLS
U10G (2010)
MONDAY
8/19/2019
5:30-6:45PM
SWZ 11
CUIKSA
TCFC TRAINING
GIRLS
U09G (2011)
MONDAY
8/19/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
JAMES
TCFC TRAINING
GIRLS
U12G (2008)
MONDAY
8/19/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
CUIKSA/JAMES
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U15 TRAUTNER
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:45PM
NOR 7V7
TRAUTNER
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U09 ZAGORE
TUESDAY
8/20/2019
6:45-8:00PM
NOR 7V7
ZAGORE
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U09 ROTH
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:45PM
SWZ 11
ROTH
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U10 CUIC
TUESDAY
8/20/2019
6:45-8:00PM
SWZ 11
CUIC
TCFC TRAINING
BOYS
U15B (2005)
TUESDAY
8/20/2019
7:00-8:15PM
BUCKEYE WOODS
TCFC SOUTH STAFF
TCFC TRAINING
GIRLS
YDAG (2012/2013)
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:15PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
YDAB (2012/2013)
TUESDAY
8/20/2019
6:15-7:00PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
U09B (2011)
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U10B (2010)
TUESDAY
8/20/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U13B (2007)
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:45PM
SWZ 13
KUTNER
TCFC TRAINING
BOYS
U14B (2006)
TUESDAY
8/20/2019
5:30-6:45PM
SWZ 13
C DORE/TOTH
TCFC TRAINING
GIRLS
U13G (2007)
TUESDAY
8/20/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
KUTNER/STONE
TCFC TRAINING
GIRLS
U11G (2009)
TUESDAY
8/20/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
C DORE/TOTH
ASLA TEAM TRAINING
COED
U12 CLAYBORN
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
NOR 7V7
CLAYBORN
ASLA TEAM TRAINING
COED
U12 LAWRENCE
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
NOR 7V7
LAWRENCE
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U12 BARZACCHINI
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 10
BARZACCHINI
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U09 VEGA
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 10
VEGA
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U11 VIERS
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 11
VIERS
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U10 MARELLA
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12 (share)
MARELLA
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U11 MYERS
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12 (share)
MYERS
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U15 NOCK
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
NOCK
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U09 SALEM
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 4 (share)
SALEM
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U10 AYDELOTTE
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 4 (share)
AYDELOTTE
TCFC TRAINING
GIRLS
U10G (2010)
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 11
JAMES
TCFC TRAINING
GIRLS
U09G (2011)
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
CUIKSA
TCFC TRAINING
BOYS
U11B (2009)
WEDNESDAY
8/21/2019
5:30-6:45PM
SWZ 3
NETTEY/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
U12B (2008)
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 3
NETTEY/LAGANIA
TCFC TRAINING
GIRLS
U12G (2008)
WEDNESDAY
8/21/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
CUIKSA/JAMES
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U11 KAYES
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:45PM
NOR 7V7
KAYES
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U12 ORTAN
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
NOR 7V7
ORTAN
TCFC TRAINING
GIRLS
U13G (2007)
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:45PM
LNSPW
KUTNER/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
U13B (2007)
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
LNSPW
KUTNER/LAGANIA
TCFC TRAINING
BOYS
YDAB (2012/2013)
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:15PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
GIRLS
YDAG (2012/2013)
THURSDAY
8/22/2019
6:15-7:00PM
SWZ 10
STONE/MINOTTI/LABIANCA
TCFC TRAINING
BOYS
U10B (2010)
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:45PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U09B (2011)
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
SWZ 12
NETTEY
TCFC TRAINING
BOYS
U14B (2006)
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
BOYS
U15B (2005)
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
SWZ 13
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
GIRLS
U11G (2009)
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:45PM
SWZ 3
C DORE/DARBY
TCFC TRAINING
BOYS
U11B (2009)
THURSDAY
8/22/2019
5:30-6:45PM
SWZ 4
T DORE
TCFC TRAINING
BOYS
U12B (2008)
THURSDAY
8/22/2019
6:45-8:00PM
SWZ 4
T DORE
ASLA TEAM TRAINING
COED
U12 NOUR EDDINE
FRIDAY
8/23/2019
5:30-6:45PM
SWZ 10
NOUR EDDINE
ASLA TEAM TRAINING
GIRLS
U10 CUIKSA
FRIDAY
8/23/2019
6:45-8:00PM
SWZ 10
CUIKSA
ASLA TEAM TRAINING
BOYS
U09 LEACH
FRIDAY
8/23/2019
5:30-6:45PM
SWZ 9
LEACH
REC
BOYS
U7B
TEAM 7
TEAM 4 VEGA
FRIDAY
8/23/2019
5:30-6:30PM
SWZ 1
1 - 100